Термін проведення

 

 1 завдання:

16.09 -19.09

 

 2 завдання:

20.09-23.09

 

 3 завдання:

24.09-29.09

 

 4 завдання:

30.09-03.10

 

 5 завдання:

04.10-07.10

 

 6 завдання:

08.10

 

 Підведення підсумків:

09.10-11.10

 

ВІДПОВІДІ ДО ЗАВДАНЬ КВЕСТУ

ЗАВДАННЯ №1 

Підбіл звичайний, мати-й-мачуха (Tussilago farfara L). Місцеві назви — мати-мачуха, мачушник, білпух, підбій тощо — багаторічнатрав'яниста рослина родини складноцвітих (40-25 см заввишки) з повзучим, товстим кореневищем.

Росте підбіл на глинистих схилах, у ярах, по берегах річок і озер, на окраїнах вільхових боліт. Тіньовитривала рослина. Цвіте в березні — квітні. Поширена майже по всій Україні, переважно на Поліссі, півночі Лісостепу, в Карпатах і Закарпатті.Характерна також для Північної Африки, Південної Європи.

 

ЗАВДАННЯ №2 

Конечно, начать поиски было бы разумно с Линнея, “познавшего самого себя”. До наших дней дошло немало его портретов, но почти на всех он изображен в длинном парике, не позволяющем увидеть цвет его волос. Лишь на портрете, написанном Мартином Хоффманом в 1737 году, когда Линнею было 30 лет, он изображен без парика, в национальном костюме саамов, привезенном им из лапландской экспедиции. На этом портрете мы видим Линнея в шапке, сдвинутой на бок и открывающей правую сторону его головы с волосами коричневого цвета. Глаза Линнея на всех его цветных изображениях темные. Однако нельзя быть полностью уверенным в том, что цвет его глаз и волос на портретах передан верно. Художник не обязан и не может (часто не по своей воле) быть совершенно объективен в своих произведениях. Да и краски на полотнах трехсотлетней давности могли изменить цвет. 

 

ЗАВДАННЯ №3

Рибалки ловлять форель, а лопату та пісок вони беруть для того, щоб зкаламутити воду, інакше рибу не спіймати. У чистій воді риба бачить гачок і не йде на приманку.

 

ЗАВДАННЯ №4 

 

Правильна відповідь - канарки, а щоб не набралися звуків з вулиці і не зіпсували пісню не відкривають кватирки. Мені пощастило почути тільки одну птицю, але я, мабуть, зрозуміла, чим приворожила канарка своїх перших слухачів чотири сотні років тому. А якби послухати кількох! Адже недарма зарубіжні натуралісти, які побували на батьківщині канарок, пишуть про надзвичайній різноманітності колін і індивідуальної мінливості співу цих птахів, про їхню здатність добре переймати чужі наспіви.

Канарки населяють острови, що входять доскладу Канарського архіпелагу: Тенеріфе, Гомера, Ферро, Пальма, Гран-Канарія, Фуертевентура, Лансароте і ін Поширені канарки також на Мадейрі. 

 

ЗАВДАННЯ №5 

1. віслюк

2. За гратами встановлено дзеркало, а тому відвідувачі бачуть своє відображення. Напис на вході не є безпідставним, бо людська діяльність настільки змінює природу, що це, іноді, загрожує існуванню самої людини.